Description
Stream33 S33151563 15in x 15in x 6in 3 Hole Bar Sink 22 Gauge Single Bowl Stainless Steel Sink
Stream33 S33151563 Single Bowl Stainless Steel Bar Sink
FEATURES
Stream33 S33151563 15in x 15in x 6in 3 Hole Bar Sink 22 Gauge Single Bowl Stainless Steel Sink
| Width (in) | 15 |
|---|---|
| Length (in) | 15 |
| Height (in) | 6 |
| Finish | Stainless Steel |
| Gauge | 22 |
| Bowl Shape | Square |
| Number of Holes | 3 |
| Number of Bowls | 1 |
| Cutout Dimensions | 14-3/8" x 14-3/8" |
| Spread (in) | 8 |
| Corner Radius | 1-1/2" |
| Minium Cabinet Size | 18" |
| Bowl Depth | 6" |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Bar |